Artykuł sponsorowany

Czy badanie wzroku jest refundowane przez NFZ?

Czy badanie wzroku jest refundowane przez NFZ?

Badanie wzroku jest niezbędnym elementem dbania o zdrowie naszych oczu. Warto zatem wiedzieć, czy można liczyć na refundację takiego badania przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz jakie są inne możliwości skorzystania z fachowej pomocy w doborze okularów i soczewek kontaktowych.

 

Badanie wzroku a Narodowy Fundusz Zdrowia

 

W Polsce badanie wzroku jest refundowane przez NFZ, jednak tylko w określonych przypadkach. Refundacja przysługuje dzieciom i młodzieży do 18 roku życia oraz osobom starszym, które ukończyły 65 lat. W przypadku osób dorosłych badanie wzroku może być refundowane jedynie w sytuacji wystąpienia określonych schorzeń, takich jak zaćma czy jaskra. Warto pamiętać, że aby skorzystać z bezpłatnego badania wzroku, należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który wystawi odpowiednie skierowanie do specjalisty.

 

Profesjonalna pomoc w doborze okularów

 

Jeżeli nie spełniamy kryteriów refundacji przez NFZ, warto poszukać salonu optycznego oferującego badanie wzroku oraz pomoc w doborze oprawek i soczewek kontaktowych. W takich miejscach znajdziemy szeroki wybór markowych okularów, nowoczesnych oprawek i okularów przeciwsłonecznych. Profesjonalna obsługa salonu pomoże nam dobrać odpowiednie okulary, które będą nie tylko estetyczne, ale także komfortowe i funkcjonalne.

 

Soczewki kontaktowe - alternatywa dla okularów

 

Wiele osób z wadą wzroku decyduje się na soczewki kontaktowe jako alternatywę dla okularów. Soczewki kontaktowe są praktyczne, wygodne i niewidoczne dla otoczenia. Warto zwrócić uwagę na salony optyczne, które oferują sprzedaż soczewek kontaktowych oraz fachową pomoc w ich doborze. Możemy w nich liczyć na profesjonalną obsługę oraz bogatą ofertę soczewek kontaktowych różnych marek.

 

Nowoczesne oprawki i okulary przeciwsłoneczne w salonie optycznym

 

W salonie optycznym warto zwrócić uwagę również na nowoczesne oprawki oraz okulary przeciwsłoneczne. Dzięki szerokiemu wyborowi modeli i marek każdy znajdzie coś dla siebie. Markowe okulary przeciwsłoneczne nie tylko chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, ale także są modne i stylowe. Profesjonalna pomoc w doborze okularów sprawi, że będziemy zadowoleni z naszego wyboru i będziemy mogli cieszyć się komfortem noszenia okularów na co dzień.