Artykuł sponsorowany

Jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Jak prawidłowo zakładać i zdejmować soczewki kontaktowe?

Zakładanie i zdejmowanie soczewek kontaktowych może wydawać się trudne początkującym użytkownikom. Jednak z odpowiednią praktyką i wskazówkami proces ten staje się prosty i szybki. Warto również pamiętać o fachowej pomocy w doborze okularów, która może ułatwić nam wybór odpowiednich soczewek oraz zadbać o zdrowie naszego wzroku.

 

Krok pierwszy – przygotowanie

 

Przed przystąpieniem do zakładania soczewek warto upewnić się, że nasze ręce są czyste i suche. Należy dokładnie je umyć mydłem antybakteryjnym, a następnie osuszyć czystym ręcznikiem. Ważne jest także sprawdzenie, czy soczewka nie jest uszkodzona ani brudna. Jeśli zauważymy jakiekolwiek defekty, należy skonsultować się z optykiem lub salonem optycznym, w którym zakupiliśmy soczewki.

 

Krok drugi – zakładanie soczewki

 

Aby prawidłowo założyć soczewkę kontaktową, należy umieścić ją na opuszku palca wskazującego. Następnie przytrzymać górną powiekę kciukiem i palcem środkowym, aby uniknąć mrugania. Drugą ręką należy delikatnie odciągnąć dolną powiekę, a następnie przyłożyć soczewkę do oka. Po chwili soczewka powinna sama przylegać do oka, a my możemy puścić powieki. Warto zacząć od tego samego oka za każdym razem, aby uniknąć pomyłek.

 

Krok trzeci – zdejmowanie soczewki

 

Zdejmowanie soczewek kontaktowych również wymaga odpowiedniej techniki. Najpierw należy upewnić się, że nasze ręce są czyste i suche. Następnie należy spojrzeć w górę i delikatnie przesunąć soczewkę na białko oka, używając opuszka palca wskazującego. Gdy soczewka znajdzie się na białku, można ją delikatnie uszczypnąć między palcem wskazującym a kciukiem, a następnie zdjąć z oka.

 

Korzystanie z usług profesjonalistów

 

Jeśli mamy problemy z zakładaniem lub zdejmowaniem soczewek kontaktowych, warto skorzystać z usług specjalistów zapewniających fachową pomoc w doborze okularów i soczewek. Profesjonalista może udzielić nam cennych porad oraz sprawdzić, czy soczewki są odpowiednio dobrane. Ponadto regularne badanie wzroku oraz kontrola stanu oczu pozwolą na wykrycie ewentualnych problemów i dostosowanie soczewek do naszych potrzeb.

 

Oprócz tego w salonach optycznych możemy liczyć na szeroki wybór markowych okularów, nowoczesnych oprawek oraz okularów przeciwsłonecznych. Warto więc pamiętać o korzystaniu z usług profesjonalistów, którzy pomogą nam zadbać o nasze oczy i komfort noszenia soczewek kontaktowych.